Jaki wybór antykoncepcji?

para

administratorek Seks ,

W życiu erotycznym ważne jest odpowiednie zabezpieczenie przed niechcianą ciążą. Najlepszą metodą antykoncepcji są tabletki antykoncepcyjne. Biorąc je trzeba się dokładnie zapoznać z ulotką. Trzeba przestrzegać godzin ich zażywania. Aby je otrzymać należy się zgłosić do lekarza ginekologa, który po dokładnym wywiadzie dobierze odpowiednią antykoncepcję do danej kobiety. Bez konsultacji z ginekologiem nie można stosować tej metody hormonalnej. Osoby, które nie przestrzegają zasad co dwudziesto-cztero godzinnej przerwy zaleca się stosowanie plastrów antykoncepcyjnych.

Po dwóch wychodniach od momentu zażycia pierwszej tabletki bądź naklejenia plastra, każda kobieta jest już odpowiednio zabezpieczona prawie w stu procentach. Może zrezygnować z innego dodatkowego zabezpieczenia o ile ma stałego partnera. Dzięki tego typu zabezpieczeniu ma się pewność, że ciąża nie wystąpi nie musi się martwić o inne dodatkowe środki typu prezerwatywa czy globulka. Trzeba wziąć pod uwagę to, że zabezpieczenie może zostać naruszone poprzez wymioty lub długotrwałe biegunki. Wtedy najlepiej udać się do specjalisty, bo może zaistnieć sytuacja, że tabletka nie zdążyła się wchłonąć.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

You May Also Like..

para

Erotyka a kamasutra

Bardzo często kwestia pojęcia erotyki jest mylona z pornografią, której nie brakuje w Internecie, oraz innych środkach masowego przekazu. Erotyka […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *